O MNIE

zdjecie-stanislaw-jargiloNazywam się Stanisław Jargiło. Jestem absolwentem Medycznego Studium Zawodowego Wydział Masażu Leczniczego w Krakowie, ukończyłem również Studia Wyższe na kierunku Fizjoterapia w Lublinie uzyskując tytuł mgr fizjoterapii.

W zawodzie pracuję od 1986 roku. Moje pierwsze dwa miejsca pracy to Oddziały Rehabilitacji w Szpitalach Rejonowych. Następnie pracowałem w Przychodni Rehabilitacyjnej w Lublinie. Praktykę prywatną prowadzę od 1993 roku równolegle z pracą w publicznej ochronie zdrowia. Gabinet przy ul. Jutrzenki prowadzę od 1999 roku i to jest moje, obecnie docelowe miejsce pracy.

Lubię swój zawód, interesuje mnie również historia powszechna, literatura, sport, turystyka. Jestem żonaty i mam dwoje dorosłych dzieci.

W czasie okresu pracy zawodowej brałem czynny udział w dokształcaniu podyplomowym. Szybki rozwój rehabilitacji i charakter mojej pracy wymuszały kierunki dokształcania. Uczestniczyłem w kursach z zakresu terapii manualnej tkanek miękkich, stawów, masażu, fizykoterapii gimnastyki leczniczej. PNF, McKenzi, Mulligan, Kaltenborn, Brunkow to metody, które poznawałem na kursach.   Spośród tych kursów, które ukończyłem, najwyżej cenię sobie III stopniowy kurs terapii manualnej Gera Platsmana oparty na metodach sprawdzalnych medycznie. Bardzo użyteczne są też w mojej pracy kursy z zakresu terapii powięzi.